Weterynaryjne Centrum Chirurgii Kręgosłupa

Powstało z myślą o psach i kotach wymagających szybkiej i kompleksowej pomocy z powodu choroby kręgosłupa i innych zaburzeń neurologicznych, ponieważ czas od pojawienia się pierwszych objawów klinicznych do rozpoczęcia leczenia odgrywa u nich kluczową rolę.

Założeniem placówki jest holistyczne podejście do pacjenta obejmujące pełną diagnostykę, leczenie operacyjne lub zachowawcze oraz opiekę pooperacyjną i niezbędną rehabilitację w jednym miejscu.

Pomysłodawcą i założycielem centrum jest doktor Łukasz Handwerker- specjalista chirurgii i radiologii weterynaryjnej, posiadający ponad piętnastoletnie doświadczenie z zakresu obrazowania i chirurgii kręgosłupa.

Robimy wszystko co w naszej mocy by zapewnić pacjentom oraz referującym lekarzom weterynarii dostęp do wszystkich opcji diagnostyki i leczenia chorób kręgosłupa psów i kotów.

W centrum znajduje się oddzielna w pełni wyposażona sala chirurgiczna przystosowana do zabiegów neurochirurgicznych, pracownia tomografii komputerowej, nowoczesna pracownia RTG oraz laboratorium analityczne.

Weterynaryjne Centrum Chirurgii Kręgosłupa mieści się w Lubelskiej Poliklinice Weterynaryjnej S.C.